به همت کار آفرین مهابادی ۱۰۰ هزار دست لباس بیمارستانی سالانه دراین شهرستان تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، یکی از چیز‌هایی که بشر به دنبال آن است، موفقیت و تلاش برای رسیدن به هدف‌های والا است و همیشه روی به سوی موفقیت دارد و مشتاقانه سعی و تلاش می‌کند تا آن را از آن خود کند.

کار آفرینی یکی از عوامل موثر در پیشرفت کشور‌های در حال توسعه است و نقش ن کارآفرین در چنین محیط رقابتی بسیار چشمگیر است.

فراهم کردن بستر لازم برای افزایش انگیزه و علاقه مندی ن به این سمت و سو نقش بسیار مهمی در افزایش تعداد بانوان در این زمینه دارد.

به سراغ بانوی کار آفرین مهابادی رفتم که با همت و کوشش خود توانسته کارگاه تولیدی لباس بیمارستانی را راه اندازی کند.

کریم زاده مسئول کارگاه تولیدی شهرستان مهاباد به خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت:کارم را از ۱۸ سال پیش با سرمایه و امکانات کم از جمله یک چرخ و یک سر دوز از مغازه‌ای کوچک آغاز کرده و با همت و پشتکار در ۳ سال پیاپی عنوان کار آفرین نمونه استانی را کسب کرده ام.

رونق تولید و اشتغال به همت کار آفرین مهابادی

ایجاد زمینه اشتغال در کارگاه‌های تولیدی

فرهنگ کارآفرینی اگر در جامعه جاری شود باعث می‌شود تا حد زیادی گره گشای مشکلات اقتصادی و اشتغال باشیم ، در واقع نا امیدی واژه‌ای است که برای افراد کار آفرین معنا ندارد.

این کارآفرین نمونه با گسترش فعالیت خود توانسته برای ۱۲ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی کند.

مریم ، یکی از کارکنان تولیدی به ما گفت: سردوزی لباس بیمارستان را انجام می دهم و کمک خرج برای خانواده هستم .

زهرا یکی دیگر از کارکنان تولیدی می‌گوید: تقریبا یکسال است در این کارگاه کار می کنم و مشغول اتو و بسته بندی هستم و این کار باعث شده کمک خرجی برای خانواده ام باشم.

تامین نیاز بیمارستان مهاباد و دیگر شهر‌های جنوب آذربایجان غربی

کریم زاده مسئول کارگاه تولیدی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، می‌گوید: سالانه ۱۰۰ هزار دست لباس بیمارستانی تولید و روانه بازار مصرف می‌شود و این میزان تولید علاوه بر بیمارستان مهاباد به شهر‌های جنوب استان از جمله نقده، پیرانشهر، بوکان و ارومیه هم ارسال می‌شود.

محمد یکی از بیماران بستری در بیمارستان در زمینه لباس بیمارستانی گفت: مدت دو روز است در بیمارستان بستری هستم و از این لباس استفاده می‌کنم ، با توجه به اینکه در فصل گرم سال هستیم جنس خوب، دوخت مناسب و کیفیت عالی لباس باعث شده بخاطر گرما زیاد اذیت نشویم.

ارزآوری بیشتر با حمایت از تولیدات داخلی

هدف همه انسان‌ها در زندگی رسیدن به موفقیت است و دستیابی به این هدف آسان‌تر می‌شود اگر بدانیم حمایت و تلاش رسیدن به این راه را هموار می‌کند.

در سیر تکاملی این مفهوم ، عوامل زیادی مانند ریسک پذیری و نوآوری وجود دارد  و کارآفرینان همانگونه که شناخته می‌شوند می‌توانند تاثیرات مثبت گوناگونی بر رشد اقتصادی کشور بر جای بگذارند.

قادری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در گفت و گو  با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت: یکی از بخش‌هایی که ظرفیت بالایی برای تولید دارد بخش صنف است.

او افزود :در شهرستان مهاباد ۱۶۲ واحد صنفی تولیدی وجود دارد که در رشته‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و حدود ۱۶ درصد کل مجموعه واحد‌های صنفی شهرستان را تشکیل می‌دهد.

قادری گفت :حوزه پوشاک یکی از بخش‌هایی است که امکان توسعه و اشتغال بالایی دارد که برای حمایت از بخش تولید ، بسته‌های حمایتی از جمله بسته حمایتی تامین اجتماعی، بسته حمایتی حوزه مالیاتی و . ابلاغ شده و در حال اجرا است.

کلام پایانی

همت، امید و کار بی وقفه رمز موفقیت بانوان کارآفرینی، چون خانم کریم‌زاده است ، موفقیتی که به زندگی اینگونه افراد برکت و معنا بخشیده است.

لباس ,تولیدی ,تولید ,مهاباد ,بیمارستان ,آفرین ,استان های باشگاه ,های باشگاه خبرنگاران ,لباس بیمارستانی ,شهرستان مهاباد ,آفرین مهابادی ,استان ? منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آموزش طراحی و ساخت سایت به صورت حرفه ای پرچم سایت نت moviedoc راز زیبایی سیستم های تهویه مطبوع محیطی